Sedno makijażu

Sedno makijażu

Makijaż to jedynie dodatek. To jak się w nim czujemy jest rzeczą najistotniejszą. Każdy ma swoje przyzwyczajenia dotyczące pielęgnacji i dbania o wygląd, włącznie z wykonywaniem makijażu.

Najważniejszą częścią makijażu jest wyrównanie kolorytu skóry oraz nadanie jej świeżości i blasku. To właśnie piękna skóra sprawia, że każdy makijaż wygląda olśniewająco. Nie ma potrzeby używać dużej ilości kolorowych kosmetyków aby zaimponować świeżym wyglądem.

Jak sprawić aby wykonywanie codziennego makijażu było łatwe i dość szybkie? Przede wszystkim najpierw należy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia i ochrony skóry, stosując kosmetyki pielęgnacyjne dostosowane do odpowiedniego typu cery. Podstawą jaką należy stosować regularnie są produkty do demakijażu przy użyciu wody (olejk, żele), jak również np. płyny micelarne, które pozwalają usunąć makijaż bez użycia wody. Zawsze jednak przed kontynuacją pielęgnacji przy zastosowaniu demakijażu samym płynem lub mleczkiem, należy umyć twarz wodą i np. żelem aby całkowicie usunąć z twarzy resztki makijażu, sebum i inne zanieczyszczenia niewidoczne gołym okiem.

Następnym ważnym kosmetykiem jest tonik, dzięki któremu nie tylko skóra staje się odświeżona ale, co najważniejsze, ph naszej skóry utrzymane jest na odpowiednim poziomie. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi, zastosowane kremy będą spełniały swoje funkcje. Wybór kremu również należy dostosować do typu cery i oczywiście pory roku. Dzięki temu produkty, które nałożymy na skórę twarzy dadzą oczekiwany efekt rozświetlenia czy poprawy kolorytu. Należy również pamiętać, że stan naszej cery może zmieniać się w zależności od stosowanej diety oraz pory roku, więc kontrola nad tym powinna być rzeczą codzienną.


Dodaj komentarz