Rehabilitacja po zabiegu [VLOG]

Rehabilitacja po zabiegu [VLOG]

Czas powrotu do samopoczucia sprzed zabiegu zależy od wielu czynników: wieku, rodzaju liposukcji, ogólnego stanu zdrowia, rozległości zabiegu, ilości odessanej tkanki tłuszczowej, okolicy poddanej liposukcji oraz indywidualnych predyspozycji organizmu. Dlatego warto w trakcie konsultacji pytać o rożne scenariusze pozabiegowe. Bardzo często rehabilitację traktuje się pobłażliwie i wierzcie mi, są tego konsekwencje w przyszłości.

Okres rekonwalescencji czasami potrafi oddziaływać negatywnie na psychikę pacjenta, który może być zaniepokojony tym, że obrzęk występuje dość długo. Brak wiedzy z zakresu gojenia się tkanek miękkich oraz materiały promocyjne klinik, które obiecują powrót do pełnej sprawności w ciągu kilku dni lub dwóch tygodni, mogą wpędzić pacjentów w lekką depresję.

Poddając się liposukcji powinniście mieć pełne zaufanie do personelu medycznego. Pamiętajcie, że pomimo braku siniaków na skórze w okolicy poddanej zabiegowi, pod skórą zachodzą procesy gojenia tkanek miękkich przez 6 tygodni. Taka jest fizjologia naszego organizmu. Oczywiście, wiele osób przejdzie ten okres bez większych problemów, ale zawsze uważam, że za mało mówi się o przypadkach osób, które źle znoszą okres rekonwalescencji dlatego się na tym skupiam. Na pewno ogromny wpływ na gojenie się tkanek miękkich i ostateczny efekt ma: wiek, stosowanie się do zaleceń takich jak regularne masaże, drenaże,  zabiegi wspomagające, restrykcyjne noszenie ubranka uciskowego, picie odpowiedniej ilości wody oraz pozytywne nastawienie.

Pierwsza noc po zabiegu

Doba po zabiegu

Jazda samochodem dwa dni po zabiegu, czy to dobry pomysł?

 23 października. Dwa dni po zabiegu

24 października. Jak czuję się 3 dni po zabiegu liposukcji?

26 października czyli 5 dni po liposukcji. Czas na aktywność fizyczną

27 października. Ciąg dalszy rekonwalescencji

28 października. Kiedy możliwy jest powrót do aktywności fizycznej?

30 października. Przeczulica po zabiegu

Dwa tygodnie po liposukcji: Automasaż

3 tygodnie po zabiegu liposukcji

Bieganie po liposukcji

Efekt przed/po

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Lipo zrobione 😀 , program zmian rozpoczęty 👍💪😎 , szczegóły wkrótce 😉. Życie zaczyna się po 30 😀😘.

Post udostępniony przez życiepo30 (@zycie_po30)


Zobacz ponownie:

 

 


Dodaj komentarz