Oczyszczacz powietrza GOTIE M-K00D1 Perfectair – recenzja

Oczyszczacz powietrza GOTIE M-K00D1 Perfectair – recenzja

W dzisiejszych czasach coraz większym problemem staje się zanieczyszczone powietrze, które bombarduje nas już nie tylko w dużych miastach. Modne stały się więc oczyszczacze powietrza, których zadaniem jest przefiltrować i oczyścić powietrze w naszych domach. Właśnie testuję jedno z takich urządzeń – Gotie M-K00D1 Perfectair.

O jakości powietrza w danym rejonie możemy dowiedzieć się na www.powietrze.gios.gov.pl. Zanieczyszczenia powietrza w istotny sposób wpływają na dolegliwości układu oddechowego, a także przyczyniają się do powstawania alergii.

Zanieczyszczenia negatywnie wpływają na układ nerwowy. Objawia się to w postaci zaburzeń koncentracji, uwagi, zmęczenia, niedotlenienia mózgu. Nasz organizm narażony jest na przeżywanie większego stresu, przez co m.in. szybciej się starzejemy.

Alarmy dotyczące smogu w naszym kraju pojawiają się coraz częściej. W TV coraz częściej słyszymy o przekroczonych normach smogu. W Polsce poziom alarmowy dla pyłu zawieszonego PM to 300Ug/m3, a w Czechach wynosi on już tylko 100ug/m3. Nie mamy świadomości, że Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze wśród krajów UE. Oczywiście zawdzięczamy to głównie sobie. To człowiek, jego brak wiedzy i wyobraźni przyczynia się do takiego stanu rzeczy.

Powinniśmy zacząć bronić się używając oczyszczaczy powietrza w domach, kupić rośliny pochłaniające zanieczyszczenia czy nosić maski antysmogowe podczas wycieczek rowerowych po mieście. Należy również monitorować jakość powietrza w swoim regionie za pomocą specjalnych aplikacji, nawet w telefonach np. kanarek w Google Play. W momencie przekroczenia norm unikać wychodzenia z domu.

WHO zaleca aby jak najkrócej oddychać zanieczyszczonym powietrzem. W ciągu dnia często nie mamy za dużego wpływu jakim powietrzem oddychamy przebywając w pracy lub w drodze do niej. Pamiętajmy jednak, że sporą część doby spędzamy w domu i w nim mamy realną możliwość decydowania, jakim powietrzem będziemy oddychać. Uwaga, w domach pył, kurz, bakterie, wirusy, grzyby uwalniane są z wykładzin, środków chemicznych jakich używamy oraz z sierści zwierząt.

Warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza, który działa na zasadzie przefiltrowania powietrza w pomieszczeniu i zatrzymaniu nieproszonych gości na specjalnych filtrach HEPA. Dzięki temu jakość oddychanego powierza jest zdecydowanie lepsza i zdrowsza dla naszego organizmu. Oczyszczacze usuwają najczęściej pyły, zapachy a nawet bakterie, wirusy czy grzyby (oczyszczacze, które mają wbudowaną lampę UV)

Przez ostatnie kilka tygodni testowałam oczyszczacz polskiej marki Gotie. Mieszkam na wsi i jestem szczęśliwą właścicielką trzech psów. Sprawdzałam oczyszczacz głownie pod kątem neutralizacji zapachów. Wiadomo, że pieski wydalają z siebie różne zapachy a na ich sierści znajduje się roztocze, z którymi powinno się rozprawić, aby zmniejszyć ryzyko wdychania nieświeżego powietrza. Muszę przyznać, że urządzenie Perfect Air od Gotie miło mnie zaskoczyło. Bardzo dobrze niweluje zapachy mimo dość niedużej wielkości. Rano czuć wyraźnie przyjemniejsze powietrze oraz zauważyłam, że mniej kurzu zbiera się na meblach. Oczyszczacz posiada filtr Hepa, lampę UV, która walczy z roztoczami a dodatkowo jest w przystępnej cenie. Polecam!

 


Dodaj komentarz