Kapsuła Floatingowa to sesja głębokiego relaksu

0
144

Floating z ang. lewitacja, oznacza unoszenie się na powierzchni wody, która nasycona jest solą Epsom. Kapsuła to miejsce naturalnej odnowy ciała i umysłu, w której organizm może osiągnąć stan głębokiego relaksu, rozluźniają się mięśnie a układ nerwowy odpoczywa.
Polega na dryfowaniu ciała w kapsule pozbawionej bodźców zewnętrznych, wypełnionej roztworem wody Epsom o temperaturze ciała.

Roztwór soli Epsom działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, oczyszczająco i odmładzająco
Podczas seansu nie odczuwa się działania grawitacji po prostu lewitujemy. Organizm wydziela endorfiny i zmniejsza się ilość hormonu stresu. Jedna godzina snu w kapsule floatingu zastępuje ok. 3 godzin snu.

Dla kogo jest kapsuła floatingowa?

Dla zapracowanych, zmęczonych, zestresowanych, osłabionych. Warto z niej skorzystać po wysiłkach fizycznych w celu szybszej regeneracji, w okresie rekonwalescencji, pomaga usunąć kwas mlekowy po wysiłku fizycznym, wpływa na metabolizm tkanki podskórnej, poprawia wygląd skóry.

Niektóre kadry narodowe sportowców mają te zabiegi wpisane w okres przygotowań do Olimpiady jako odnowę biologiczną. Zabieg doskonale odpręża, odciąża kręgosłup i redukuje napięcie.

Czas zabiegu to 1 godzina. Ważne, że po każdym zabiegu woda jest filtrowana i uzupełniana według określonych standardów.

Z zabiegów warto korzystać systematycznie i traktować go jako doskonały relaks i odstresowanie od problemów codziennych.

Moje wrażenia po zabiegu w kapsule floatingowej

Pierwsze 15 minut w kapsule czułam się dziwnie, trochę walczyłam z pełnym rozluźnieniem ciała, nie potrafiłam tego zrobić. Miałam uczucie, jakby ciało się broniło. Odcięcie wszystkich bodźców zewnętrznych takich jak światło, dźwięk, zamknięta kapsuła i kompletna cisza, zamiast mnie relaksować sprawiały, że nie mogłam uspokoić myśli, miałam wrażenie, że tracę czas.

Dodatkowo nowym doznaniem była dla mnie woda o oleistej konsystencji.

Przy każdym ruchu głową woda wpływała mi do uszu. Czułam z tego powodu dyskomfort. Zasolenie wody jest tak duże, że osoby które mają wrażliwą skórę mogą odczuwać pieczenie, które mija po kilku minutach.

W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że mój układ nerwowy jest tak przemęczony, że nie potrafi się relaksować. Pomimo tego, że temperatura wody była bardzo przyjemna i komfortowa. Dopiero po 15-20 minutach uspokoiłam swój oddech, poczułam bicie serca i zaczęłam odczuwać przyjemność i wyjątkowy spokój.

O tym jak przebiega seans decydujesz sam. Możesz włożyć zatyczki do uszu, słuchać relaksacyjnej muzyki, zapalić światło, nawet otworzyć klapę kapsuły jeśli boisz się zamkniętych małych pomieszczeń. Jednak aby wyciszyć organizm i skorzystać ze wszystkich zalet floatingu warto poddać się zabiegowi według wskazówek i odciąć wszystkie bodźce zakłócające stan głębokiego relaksu.

Po zakończeniu zabiegu, wzięłam prysznic aby zmyć z siebie sól Epsom. Czułam się dobrze, faktycznie jakbym spała – wypoczęta i zrelaksowana. Moje stopy wyglądały jak u niemowlaka były miękkie i miłe w dotyku.

Na pewno floating wpisał się do mojego kalendarza zabiegów odnowy biologicznej. Jestem przekonana, że każdy kolejny seans będzie przybliżał mnie do osiągnięcia stanu głębokiego relaksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here